sobota, 12 maja 2012

Współpraca SONKO cz.3

Hej;*
Dzisiaj część trzecia i ostatnia związana z produktami, które otrzymałam od firmy SONKO.Opiszę w niej mace, pieczywo lekkie oraz ryż ,,3 kolory".

Maca z miodem

Maca czyli chleb przaśny wypiekany z mąki i wody bez użycia zakwasu.Jest ona sama w sobie smacznym produktem, jednak producenci ulepszyli ją dodając miód. To on nadał jej subtelny i wyczuwalny smak czegoś słodkiego.Mace można jeść bez dodatków, bądź posmarować ją powidłami lub dżemem.Zarówno w tej pierwszej wersji jak i drugiej jest pyszną przekąską, której jedna kromka zawiera tylko 43 kcal.

Pieczywo lekkie błonnikowe

Pieczywo lekkie błonnikowe jest idealnym rozwiązaniem dla osób stosujących dietę.Jedna kromka zwykłego chleba zawiera ok.83 kcal, natomiast kromka SONKO  tylko 20 kcal.Co więcej takie pieczywo jest naturalnym źródłem fosforu i posiada wysoką zawartość błonnika.Wewnątrz znajdują się dwa opakowania po 15 kromek każde. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ możemy dłużej zachować świeżość produktu.

Ryż ,,3 kolory"

Ostatnim produktem jest ryż ,,3 kolory".W opakowaniu znajdziemy wymieszane ze sobą 3 odmiany ryżu- złocisty parboiled z dodatkiem ryżu czerwonego i czarnych ziaren ryżu dzikiego.Chciałabym się z Wami podzielić pomysłem, jak i do czego taki ryż można wykorzystać.

Sałatka ryżowa

Składniki:
-ryż SONKO ,,3 kolory"
-papryka (1-2 szt.)
-kukurydza
-ogórek korniszony
-jajko (2 szt.)
-majonez

Przygotowanie:
Ryż gotować pod przykryciem ok.20 minut.Następnie wyjąć woreczek, przepłukać w zimnej wodzie, odsączyć, rozerwać woreczek i wysypać ryż na talerz.Paprykę,jajko i ogórki pokroić w kostkę.Dodać majonez i kukurydzę.Wszystko razem wymieszać i sałatka jest gotowa.
                                                                                                                  Smacznego!Więcej przepisów znajdziecie na stronie firmy SONKO:http://www.sonko.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz